do Slovníku!

Monday, 9. February 2009

Slovník Grafiky 2 vyšel v říjnu, ale pořád ještě nebyl výhradně mou vinou pořádně dán do distribuce – dokonce se ještě neprodává ani na vrátnici AVU, která knížečku vydala. Od října taky plánujeme s Jitkou Grígerovou veřejné čtení ze Slovníku. Zdržuju to opět já, nechce se mi už několik měsíců udat žádné závazné datum ani místo. Možná na konci března a snad na akademii. Zde na blogu to určitě bude oznámeno nejdřív.

Navzdory skutečnosti, že používáme sice nejplíživější, avšak cílové skupiny jen velmi zvolna penetrující typ marketingu, „word of mouth marketing“ – což znamená, že všichni příbuzní a známí pronášejí ve veřejných prostředcích, na úřadech, na mejdanech, na demonstracích proti Rathovi a nejlépe přímo v knihkupectvích neutrálním tónem podprahové superlativy ohledně Slovníku – přesto rezonance, oscilace a roje stačily doputovat až do masmédií.

Loni jej dva respondenti nominovali na Knihu roku v anketě Lidových novin, asi tři hesla nezaměnitelně přednesla ve své rozhlasové knihovničce Jana Klusáková, před ní o něm v rádiu se mnou mluvil Karel Oujezdský, v Týdeníku Rozhlas č. 48 vyšla noticka od Jaroslava Vanči, tucet hesel je přetištěno v DokRevue, příloze Literárních novin z minulého týdne, a slovník zde je překřtěn na Koko te ťing, v časopisu Ateliér se objevila upoutávka i s titulní stránkou publikace, v Art & Antiques nejdříve taky upoutávka v kterémsi z předchozích čísel a nyní velký rozhovor s Karolínou Jirkalovou. A další, nevím z hlavy, třeba ještě doplním.

Takže pozor, není daleko doba, kdy u vašich dveří zazvoní pěkně oblečený a vyškolený člověk a nabídne vám Slovník za neuvěřitelně výhodných podmínek.

původní komentáře: 

1 zcr WWW 09.02.2009, 22:49:47

Navrhuji vyčkat, až budou v časopisech a jinde uveřejněna postupně celá kniha, a druhé vydání koncipovat jako soubor faksimilí

2 hmmm, zuzi WWW 09.02.2009, 23:04:31

máte tam na akademii dobrou vrátnici, když vydává takový tituly! jen tak dál!

3 meta koko. WWW 09.02.2009, 23:53:54

[1]
- ony ty \"podprahové superlativy\“ jsou vůči Slovníku vlastně meta-slovníkem – každému heslu slovníku je v rámci z-úst-do-úst-marketingu přiřazen výmluvný slogan, který v podání makléřů přirozeně vystihuje a předstihuje vlastní heslo – takže budoucnost vidím hlavně ve vydávání dalších meta-slovníků, eventuálně meta-meta-, meta-meta-meta- atd.

4 slova jana 12.02.2009, 22:33:12

hesla Vašeho slovníku píšeme u nás na gymplu na sloupy lemující cestu do ateliéru VV, celé se to jmenuje Už to nebudu opakovat – citace naší profesorky VV.

5 Smysl pro absenci Amanita 12.02.2009, 22:56:40

Slovník se jistě nedá číst najednou, každé heslo vybudí nějakou představu, asociaci. Z velkého čtení by byla pustá kocovina. Jen po kapkách. Líbí se mi heslo \"Smysl pro absenci\“. Není mimo můj dosah ho pochopit. Může člověka posunout (v řešení, pokud řešení může najít, nebo pokud řešení alespoň dokáže hledat, pokud ho povzbudí k cestě). Taky může člověka docela zaskočit, až srazit (když něco absolutně chybí a není to). Docela by mne zajímalo, jak by se to nic namalovalo. Jakou strukturu má zoufalství z nic? Nebo je vždy něco? Spíš hra se slovy.
A co ještě ve slovníku chybí? Zatím nevím, co všechno tam je. Díky moc.

6 20.02.2009, 00:09:11

[3] a nebo se vykašlat na vydávání a vrátit se k ústní lidové slovesnosti!

7 zcr WWW 20.02.2009, 00:14:05

[6] je ode mne

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.