keywords

Sunday, 9. July 2006

Můžeme se jen dohadovat, jak vypadá filtrování emailů, kterým se zjišťuje pravděpodobnost domluvy teroristického útoku. Spiklenci mohou nahrazovat slova bomba, výbušnina atd. čímkoliv, navíc nejen anglicky, ale třeba ve svých rodných jazycích a dialektech.

Problém filtrování mailů jsme řešili, když Barbara Benish připravovala šňůru výstav po Los Angeles. Na jedné akci chtěl Tomáš Ruller vystavit figurky vymodelované ze semtexu, o čemž bylo samozřejmě obtížné se domluvit po internetu. Jestli ty plastiky nakonec byly skutečně z plastické trhaviny nebo z červené plastelíny nevím, ale hledání klíčových slov americkými službami bude asi potřeba ještě doladit. Ukázalo se to v mailu, který mi před mým odletem poslala Barbara.

Barbara mluví a rozumí česky všecko, i když svou češtinu má z větší části odposlechnutou, jak se už deset let domlouvá s českými zedníky a kurátory. Takže píše částečně foneticky, což by mohla být ostatně další finta pro matení tajných služeb.

Jenže místo věty „Zaplať pámbu nebydlíme v Americe“ napsala: „Zaplať bombu…“.

původní komentáře: 

1 Semtex… 3sc 11.07.2006, 18:46:56

Záznam z pokusu o Svetovy rekord s titulem nejvybusnejsi socha na svete (Semtinska Venuse ze semtexu) byla vystavena na výstave Diplomanti AVU 2006 ve Veletrznim palaci. Jak se ty figurky povedly Rullerovi –

2 12.07.2006, 00:02:12

říkal jsem Pavlovi o Rullerovi, ale nevěděl o něm;
v LA to byly figurky v kamasutrovych pozicích, sympatické, nevybouchly, jen spořád spouštěly alarm; dají se vidět v tomhle albu: http://www.kokolia.cz/la/galleryLA/, kliknout na Post Gallery

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.