ořechy v karamelu

Saturday, 17. December 2005

Přísady: vlašské ořechy, cukr krupice.

Tuto dobrůtku nedoporučuje pět z pěti zubních lékařů, navíc je to kalorická bomba, návyková. Jedná se o čínský recept, nevím už odkud.

Je k tomu vhodné mít pytel vlašských ořechů a nevědět co s nima. Obvykle dělám dávku z několika litrů jader. Při menším množství se to asi dělá snadněji, než popisuju níže.

Použijeme jeden hrnec na karamel a druhý na předehřátí ořechů. Hrnce dostatečně velké, vysoké. Vařečku dole rovnou.

Do prvního hrnce nasypu neuvěřitelné množství cukru, na výšku i dva, tři centimetry. To může být i víc než půl kila. Nenechám se tím množstvím zviklat. Plotýnku nechám na maximum, většinou to stačím umíchat, aniž bych to spálil.

Míchám bez přestávky, po chvilce se cukr začne slepovat, pak se začne viditelně tavit, v roztaveném se rozpouštějí hrudky. Nesmí se z toho začít kouřit. V jednu chvíli je všechen cukr roztavený na medovitou tekutinu. V tom okamžiku nesmíme váhat ani vteřinu. Je vhodné, když nám pomůže druhá osoba nasypat do toho ořechy, v mém případě manželka Eva.

Ořechy jsme předem přebrali, kdyby v nich zůstaly dřevnaté kousky, můžou vylomit kus zubu. Nejlepší je, když jádra jsou na půlky.

Můžeme je přidat do karamelu studené, ale karamel se na nich rychle schladí a ztuhne. Proto ořechy předehřívám, ale s opatrně, aby nezískaly vařenou chuť.

Zpátky k té vteřině, kdy se roztavil cukr. Vsypeme tam ořechy, vyhneme se přitom tomu, aby se nám nasypala i drť zespodu, která může být připálená či jinak nehodnotná. Okamžitě promícháváme, jinak se to připálí. Doporučoval bych to v té chvíli už mít sundané z plotýnky. Promícháváme to intenzívně, moc to ale nejde. Karamel má vysokou teplotu a je lepivý, musíme dát velký pozor, ať se nespálíme, ale i na to, kam hrnec položíme. Taky doporučuju mít připravenou nerezovou mísu, kam kompozici okamžitě po promíchání vyklopíme – hrnec zůstává tak horký, že by se to v něm nejspíš přepalovalo. Do hrnce naliju mlíko. Po vychladnutí a scezení si přidáváme tohle karamelové mlíko do kávy.

Hrouda ořechů slepených karamelem se pak dá lámat, někdy taky ne. Všichni budou dolepení a šťastní.

původní komentáře: 

1 od ořechů k pískovnám Amanita 21.01.2009, 09:34:53

To je docela akční drama s nejistým koncem. Kdysi jsem se zmohla jen na karamel, pak převzaly štafetu moje karkulky. Ořechů je koš. Už jsem o této možnosti přemýšlela, nyní už vím, jak na to. Zkusím to na kamnech, až za dlouhých večerů naloupu ty ořechy(jenže večery se už zase zkracují). Sladké k vlašským ořechům je velmi dobrá kombinace.
Ořechy jsem z části nasbírala v rozsáhlých, opuštěných a zanedbaných sadech, které jsou v širokém pruhu od osady Sídliště k Božicím Nádraží, jižně podél trati. Taky jsou tam odepsané vinice s náletem javoru jasanolistého, v remízkách dozrávají a snad se i samovolně množí moruše. Taky jsou tam dvě aktivní pískovny, té východně od Sídliště říkám Dva hrby, podle neskutečných kopců z nadložní zeminy. tam mne pronásledoval strážce pískovny s bagrem, měl ze mě strach. Tím mne tak rozhodil, že jsem usadila při odjezdu svou milou škofinku (125)na betonovou desku tak, že už se nedalo s ní dělat vůbec nic. Nakone ji tím bagrem musel nadzdvihnout a posunout. Druhá pískovna u nádraží Božice, směrem západním je svými rozměry tak II. generace, zatím největší jsem viděla pod Řípem – Straškov – Vodochody, tomu říkám III. generace, dojmem asi tak jako chladící věže Temelína. Děkuji za námět. Ama

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.