prozrazený podnikatelský záměr

Friday, 4. December 2009

Díky všem, kdo mi napsali k narozeninám – datum na Facebooku dělá divy. Ještě že je vymyšlené.

Jako dárek pro vás jsem připravil odhalení svého ambiciozního podnikatelského záměru, který jsem doposud prozrazoval pouze pod kódovým označením a to výhradně osobám, u kterých byla záruka, že vše hned pustí druhým uchem ven.

Tak pozor, přečtením následujících odstavců můžete místo mně skvěle zbohatnout, vytvořit prodejní řetězec, založit tradici a udělat si jméno (vše samozřejmě teprve po signování jednoduché franchisingové smlouvy!), navíc si báječně sami pochutnávat.

Na rozdíl od tvarohu, který vznikne z kyšky, se mléko pro sýry jak známo sráží syřidlem. Sýry se považují za vegetariánskou potravinu, tradiční syřidlo však jsou syrové nakrájené a naložené telecí žaludky (slezy – pamatujete: kniha, bachor, čepec, slez)!

To platí v případě kravského mléka, pro kozí jsou to žaludky kůzlat, pro ovčí žaludky jehňat. Dává to smysl: kdo jiný než savčí mláďátko by měl mít v bříšku ty nejvhodnější enzymy na trávení mléka od maminky?

Zuzana Růžičková, která brigádničila ve specializované prodejně sýrů, říkala, že se tam objevil italský dealer se sýry a jako specialitu nabízel takové scvrklé pytlíčky. Ukázalo se, že to jsou jehněčí žaludky se zesýrovatělým zbytkem mléka uvnitř…

To už se blížíme k mému podnikatelskému záměru.

Můžeme tomu říkat váš osobní sýr, sýr přesně na vaši míru.

Každý máme v žaludku jedinečnou kulturu, a kdybychom mléko sráželi jejím vzorkem, lze předpokládat, že by to proběhlo právě takovým způsobem, který by byl ve výsledku nejstravitelnější. Pochopitelně jedině pro vás – každý další by musel poskytnout vlastní vzorek.

Odebírání vzorků je pak jen technikálie. Patrně by postačilo malé ublinknutí, které pro tak libý účel každý jistě rád poskytne. Nebo se zavede hadička. Ti šťastlivci, kteří prodělali resekci žaludku, to mají ještě jednodušší, jen se musí připomenout panu doktorovi, aby ufiknutý kousek dršťky nezahazoval do popelnice.

Jako mají podnikatelé ve sklepích pronajaté vinné banky se vzácnými vzorky, mohl by v naší sýrárně každý mít svou poličku se svými individualizovanými eidamy, goudami, roqueforty, camambery aj., všechny sražené vlastní žaludeční šťávou a tím krásně přizpůsobené zažívání daného jednotlivce!

Toto je ovšem toliko pilotní část projektu, pro niž samozřejmě využijeme fondy evropské unie určené pro vymýšlení domácích tradic. Mám ještě další vyhlídky, zejména celoživotní program, kdy vzorek enzymů odebereme v kojeneckém věku, a pak vás můžeme zásobovat individuálním sýrem až do smrti. To je sen každého podnikatele: vymyslet ohlávku, do které zajmu zákazníka na celý život.

Další rozšíření, které vás už jistě napadlo, když jsem vás tak naladil, půjde zákonitě směrem na sýry z mateřského mléka. Ideu rozvíjím společně s tutinou.cz a začínám vytvářet okruh mladých matek, které budou odstřikovat. Perspektiva práce doma jistě zaujme, může se dokonce týkat i mužů. I oni totiž mají mléčné žlázy, a jak vypozoroval už Charles Darwin, mohou též poskytovat mléko, ať už následkem lokální stimulace bradavek nebo v souvislosti se spalničkami. Sekrece mateřského mléka otci, tedy otcovského mléka, může být rovněž podpořena hormony a vedlejšími účinky některých léků.

Když už se do záměru pustíme, určitě rozvineme i další podprojekty nabízející se oblasti sýrařství. Určitě jste si všimli, že některé (nebo všechny?) sýry připomínají svou vůní různé specifické pachy těla. Až to vnuká podezření o úrovni hygieny pasáčků a bačů v dávných dobách, v prapočátku ušlechtilých sýrových kultur. Například limburský sýr zaujme nezaměnitelnou vůní nohou, způsobenou druhem Brevibacterium. A protože někdo by raději měl své individuální sýry naočkované z vlastních chodidel…

Těším se na spolupráci.

původní komentáře: 

1 zcr WWW 04.12.2009, 08:18:07

A co teprve značková edice, s luxusními sýry \"Sráženo Gottem\“, \"Sráženo Žbirkou\“, \"Sráženo Obamou\“…

2 uff Milanius 11.12.2009, 16:34:20

Když jsem to četl, tak jsem málem poskytl první vzorek.

3 člověčina hana linhartová 21.12.2009, 12:21:33

dobrý den,
no nejsem si jistá, jestli by lidstvo takový nával člověčiny zvládlo..
jednou jsem zkoušela vařit kaši z mateřského mléka a byla to taková rychna, že se muj tatínek šel radši projít:-)
pane kokolio, oslovila jsem Vás na vernisáži na FaVU, zda byste byl ochotný odpovědět k mé diplomové práci několik otázek, nemůžu nikde sehnat váš email, ačkoliv už jsem prolezla téměř všechno, co jste kdy uložil na internet :-) můžete mi prosím poslat svůj email?
na hhrusovazavinacseznam.cz, děkuji velmi

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.