sláva rozkladu

Tuesday, 25. March 2008

Dalo se čekat, že po získání hrdého titulu Miss kompost 2007 nabere můj další kariérní postup raketovou rychlost. A skutečně, už tuto sobotu můžete vidět na pražském Výstavišti, že jsem během jediného roku briskně povýšil a zcela přirozeně figuruju jako jeden z obhájců letošní úrody kompostů.

Jelikož ale my kompostnauti žijeme ve znamení humusu, neměl bych užívat výrazu povýšení. Naše hierarchie je přece orientovaná opačně, směrem k zemi.

Galerie kompostů se dá vidět na stránkách Ekodomova. Obhajuju kompost pana Týče, který vypracoval sofistikovanou logistiku přehazování hromad a navíc moje amatérské měření teploty kompostu zavařovacím teploměrem přivedl na vyšší kvalitu: měří čidlem a teplotu sleduje z klidu obýváku. Nebo ložnice, nevím. Konkurence je i letos velmi ostrá, sympatický mi je například kompost pana Kempy (Kempost), za nímž lze tušit existenci živého Společenství kompostu. Zralý, lidsky hřejivý vztah prozrazuje kompost paní Klenerové, a na pohled prostý kompostík pana Čížka je rovněž ošetřovaný s alchymickým porozuměním. Soucítím též s převážením natrávených obsahů na větší vzdálenosti, jako je tomu u Aleny Černé.

Miss kompost je tentokrát omezen jen na Prahu, důvod omezení jsem zatím nezjišťoval, patrně to bude souviset se sponzory a dalšími podpůrci. Proběhne v rámci výstavy Biostyl v sobotu 29. března od čtyř odpoledne. Moderuje opět Jaroslav Dušek, jak asi zjistí každý, kdo se projede v Praze tramvají – propagace zdá se funguje a v každém voze jsou nejmíň dva plakátky o kompostování a Miss kompost. Jste srdečně zváni!

Místo konání je vzdáleno asi sto metrů od mého školního kompostu – budova AVU s naším ateliérem je totiž součástí areálu Výstaviště, jen vchod máme zvlášť. Tak se chvěju, že když budou porotci rozjetí, že prověří i tenhle pramálo reprezentativní vzorek, z něhož ustavičně tahám igeliťáky. Za ten by mi mohlo hrozit i povýšení!

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.