Špálovka a Havelka

Sunday, 6. November 2011

Už to mám konečně trochu pohromadě:

dovoluji si vás pozvat na výstavu Převod síly, která bude zahájena ve čtvrtek 10. listopadu 2011 v 18 hodin v Galerii Václava Špály, Národní 30, Praha 1 a potrvá do 31. prosince 2011.

Na čtvrteční otevření chodit příliš nedoporučuju, tři patra Špálovky spojují velmi úzká schodiště, takže je to spíš vernisáž aktuálních virů a bacilů. Říkám to každému, nakonec tu zkysnu sám.

Bacha, žádné občerstvení! To je styl Špálovky.

Přizval jsem Hanu Pýchovou k vystavení kresby z roku 1999, kterou kreslila na citlivou vrstvu filmu pomocí povrchového napětí v pokožce (kirlianovská fotografie). Budete zírat.

Výstava je pečlivě koncipovaná tak, aby zklamala všechny, ale ne příliš.

A aby nadchla, ale zřejmě taky jen přiměřeně a jednotlivostí. Anebo i celkem – vůbec se necítím v defenzívě, poprvé ukazuju trochu z „kódu“, který možná je za mými věcmi. Mystifikuju jen zcela nepatrně.

Komplementární k téhle akci bude výstava v blízké Galerii Havelka; její název se zatím neobjevil ani v rámci řízeného úniku. Zahájení je v úterý 13. prosince. Přespolní ať uváží integrovaný výlet do matičky.

Knihu návštěv v galerii nesnáším, ale vaše reakce na blogu mě potěší – i kdyby mě zrovna nepotěšily.

Těším se, váš K.

Bloguje.cz zřejmě neumí přílohy k mailům, takže z pozvánky budu ještě muset udělat obrázek nebo to k vám dopravit nějak jinak.

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.