Cena Jindřicha Chalupeckého

Chalupecký potřetí

Nadmul jsem se pýchou – tedy myslím, že to byla pýcha – když mě Karolína Jirkalová z Art&Antiques požádala o deset nebo patnáct tisíc znaků k Chalupeckému. Nechala mi volnou ruku, tak píšu jen o sobě, jak jinak.

Chalupecký podruhé

Kamila Ženatá (správně by se tedy měla jmenovat Vdaná), moje starší a krásnější spolužačka z akády, čím dál uznávanější umělkyně, zvlášť skvělé recenze měla na svou instalaci 2. patro, která navíc cvičí i taiji rodiny Chen (s Qin Ming Tangem…), mě z neznámého důvodu oslovila, že potřebuje obratem odpovědět na dvě otázky týkající se Chalupeckého. Ten obrat byl pomalý, právě jako to děláme v taiji, ale nakonec i jí jsem cosi poslal.

3x Chalupecký

Letos uplynulo dvacet roků od vynálezu Chalupeckého ceny, od té doby se vyrobilo dvacet laureátů, a tak je čas na různé anketní a kvízové otázky, na které poctivě odpovídám, i když kvůli tomu pak nestačím odpovídat na jiné věci a systematicky si tak buduju image nespolehlivého hňupa. Otázky níže mi položila Lucie Drdová, zřejmě pro katalog.

anketa Radana Wagnera

Další text patřící do kokopedie; když mi vyjde chvilka, vložím sem ještě další, které jsem k nějaké příležitosti v nedávné době na úkor tohoto bloku sesmolil. Tenhle vyjde v časopise Revue Art, který vydává art.cz

1) Domníváte se, že má Cena Jindřicha Chalupeckého stále ještě svou prestiž a že jsou každým rokem ocenění mladí autoři (do 35 let) skutečně těmi nejzajímavějšími umělci na české výtvarné scéně?

Myslím, že je to čím dál lepší.

Katka Šedá dostala Chalupeckého cenu

Ve čtvrtek mezinárodní porota rozhodla o tom, že Cenu Jindřicha Chalupeckého pro mladého českého výtvarného umělce dostala Kateřina Šedá. Beru si to i osobně, protože Katka u mě letos diplomovala, a protože laureáty Chalupeckého ceny přece jen spojuje jakýsi pocit sounáležitosti.

Subscribe to Cena Jindřicha Chalupeckého