Jana Klusáková

pravda

Jana Klusáková píše novou knížku – snad to můžu prozradit. Tentokrát rozmlouvá s Cyrilem Svobodou, nechala mě přečíst malý vzorek. Cyril Svoboda tam říká zvláštní věc – ačkoli by mi vlastně vůbec neměla připadat zvláštní. Jde o obyčejnou, geniálně jednoduchou a dokonce přízemně pragmatickou myšlenku: že je praktické mluvit pravdu. Ptají se vás při konverzaci nebo na vás zkouší triky, probudí vás v noci, vyzvídají, když jste ve stresu nebo pod vlivem látek, dotazují se po letech – a vy prostě řeknete pravdu.

rozhovor pro Respekt

V Respektu v pondělí vyšel rozhovor, který se mnou dělala Jana Klusáková (ještě toho nemáme dost). Pokoušel jsem se tam popsat, že je něco ve vzduchu, sice zatím nedefinovaného, a že právě proto je teď nejlepší doba se to pokusit rozpoznat a vytáhnout na světlo. Těžko se mi něco tak vágního vyjadřovalo jinak než vágně, a protože text v Respektu prošel důkladnou redakční úpravou, vložím sem pro zajímavost „konečnou“ variantu, kterou jsem předtím dostal k autorizaci – třeba z téhleté verze ta původní myšlenka vyleze líp.

autogramiáda ke knížce a vernisáž

U Fišera v Kaprově ulici v Praze proběhne autogramiáda – to je žánr, který vůbec neznám a přirozeně mě děsí – ale bude to snad trvat max hodinu. Kdo chce podpis na předloktí, má příležitost. Na to navazuje vernisáž v nové galerii Havelka, dohromady s Honzou Hískem a Vladimírem Kopeckým; je to malinké, ale snad sympatické místo, každému se vlezou asi jen tak dva nebo tři obrazy, začátek vernisáže v 19 hodin

šťastný jim…

Ve Šťastném Jimovi vyšel článek o připravované knížce s Janou Klusákovou. Dostal jsem ho do rukou až teď s asi dvoutýdenním zpožděním. Je to výcuc z otázek, které mi autor Ladislav Langr poslal mailem. Odpovědi na některé jeho otázky jsem vložil níže.

rok s Klusákovou vyšel!

Tak už jsem dostal do ruky tu naši zbrusu novou knížku s Janou Klusákovou! Bál jsem se, že hned najdu nějakou děsnou závadu – ale díky tomu, že se textu i knížce jako takové dostala neobyčejná péče, a to od autorky i od redaktora a grafika, tak získávám pocit, že knížka nakonec vyšla pěkně. Můžu vinit už jen sebe, když tam bude nějaká opravdová pitomost. (To platí i o fotkách Vítka Klusáka..)

knížka s Janou Klusákovou

Ve chvíli, kdy jsem konečně založil svůj blog, neboli bloček, jsme s Janou Klusákovou začali sérii rozhovorů a role suché vrby se z blogu přesunula na chystanou knížku.

Subscribe to Jana Klusáková