Michal Giboda

knížka rozhovorů od Michala Gibody

Hlásím, že Michalovi Gibodovi se už podařilo vydat knížku rozhovorů, které vedl s účastníky svých veřejných diskuzí v Českých Budějovicích. Publikace se jmenuje K věci, vypadá decentně, má 196 stran, vydalo nakladatelství Karmášek, náklad ani cenu neznám.

ptal se Micha Giboda

Michal Giboda pořádal veřejné diskuze s různými lidmi v klubu Solnice v Českých Budějovicích, loni z toho začal připravovat i knihu rozhovorů. Ještě nevyšla, dám pak vědět.

sborník Mosty a propasti mezi vědou a uměním

Michal Giboda nakonec sehnal někde trochu peněz a vydal svůj sborník Mosty a propasti mezi vědou a uměním. Blahopřeju mu k tomu, jelikož sám nejlíp vím, jaká piplačka je dostat z autorů texty (vím to jako autor…), najít nakladatele a ovšem i ty peníze.

věda a umění I

Vyskytl jsem se opět v diskuzi o vědě a umění. Věda mě zajímá, aspoň v míře, ve které jí můžu rozumět, umění nakonec taky, ale hovořit o vztahu těchto dvou širokých a neurčitých oblastí mi připadá ztráta času. Pak ovšem těžko vysvětlím, že jsem věnoval čas rovnou dvěma textům na tohle téma.

bliss of ignorance

Pořád nemám udělané na svých stránkách publikování textů, tak je občas musím dát sem na blog.
Tohle je text, který jsem loni v létě sesmolil pro akci dr. Gibody na Hluboké; on se činorodě zabývá vztahem vědy a umění, což mi imponuje – i když jsem kritik představy, že se umělci a vědci sejdou, a vědci budou dělat umění a umělci vědu… To, že existují nějaké styčné body, neznamená nic jiného, než že jiné body styčné nejsou.
A co je mi obzvlášť odporné: „zástupci vědy“ a „zástupci umění“.

Subscribe to Michal Giboda