Zhu Tiancai

cvičení s mistrem v Brně

Jak známo, lidi z bojových umění se pomlouvají jako staré baby (nezapomenu dodat, že nemám nic proti starým babám), a tak třeba Zhai Hua vždycky tvrdila, že Qin Min Tang není tudi, neboli osobní žák našeho shifu Zhu Tiancai. K tomu by musel třikrát třísknout před mistrem hlavou do země, načež by obdržel papír, který tuto událost stvrzuje – tak jak to máme s Zhai Hua, s Radkem a nově ještě s asi dvěma žáky my.

Mistr v Brně

Rozbil jsem si notebook (ve vlaku jsem ho dal do zásuvky a až pak jsem si všiml, že zrovna na ní je napsáno: sem nepřipojujte notebooky…) a až v posledních dnech jsem se dostal k datům – to mě stejně neomlouvá!
Takže až asi předvčerejškem jsem rozeslal mail těm, co s náma cvičili a teď jsem si vzpomněl, že jsem to ještě nevylepil tady.

Mistr přijede v půlce září!

Ještě to potvrdím a napíšu přesný rozpis, ale vypadá to, že náš shifu Zhu Tiancai přijede v půlce září a stráví v Česku celý měsíc.

U nás bude podle všeho ten týden od 25. září. Sám cvičení neorganizuju, leda by se objevili zájemci. V Praze i v Brně to organizuje Radek Kolář, který jak jsem tu už psal, vzal pod svá křídla i mou věrnou skupinku, kterou jsem dlouhodobě zanedbával, a cvičí s nima v Brně.

V pátek 29. bude asi ukázkový večer v Brně, o víkendu cvičení. Cvičení může být i předtím během týdne, v Brně nebo v Praze, podle okolností.

proč neučím taiji

Tohle jsem taky napsal do blogu už před dvěma měsíci, ale nepublikoval jsem to. Ani teď nechápu, proč jsem měl potřebu psát o tom, že už neučím taiji.

Dlouho jsem taiji neučil, protože se to prostě neslušelo. Gene Chen, můj první učitel, považoval značnou část informací za interní, a bylo nemyslitelné, že by se jen tak předávaly dál.

Zhu Tiancai v Česku

Jak jsem psal, přijede za pár týdnů mistr, já jsem stále ještě nepublikoval, jak se bude cvičit u nás, ale kdo je z Prahy, může zvážit, jestli pro něj nebo pro ni není vhodný některý ze seminářů, které pořádá Radek Kolář v Taiji Akademii. Minule to měl bezvadně zorganizované. Zhai Hua bude mít mistra u sebe přes ten další víkend, ale nevím detaily. Je to na www.taiji.cz.

taiji v Brně

31.12.2004 8:37:07 objevil jsem Vaše stránky, nemate tip, kde v Brne cvicit taiji? Mam za sebou cca 10 let cviceni aikido, ze zdravotnich duvodu nemohu provadet pady, takze hledam alternativu… zdravi Michal
Taky bych si přál aspoň deset roků cvičit aikido…

mistr Zhu Tiancai v Česku

Pamatuju si dobu, druhou polovinu 80. let, kdy o cvičení taiji slyšelo jenom pár jednotlivců: doktorka Růžková, lidi ze Zlatého kopce, Vít Vojta a nevím kdo ještě. Zoufale jsem sháněl i ty úplně nejzákladnější informace. Nikdo nevěděl nic (možná mi teď někdo napíše, že dávno věděl všecko). Cvičení v parku by bylo považováno za úchyláctví nebo podvratnou činnost. Cvičil jsem podle knížky, a protože se mi líbila víc až druhá kniha, kterou jsem sehnal, a která byla o stylu rodiny Chen, orientoval jsem se na něj.

Subscribe to Zhu Tiancai