Barbara Benish

Barbara

Kvůli jiným věcem opomíjím publikovat některé texty tam, kde patří, do kokopedie, tak bych je mohl dát sem, ale i s tím mám zdržení – tohle je například text z konce srpna pro naši bezvadnou kamarádku a česko/americkou umělkyni Barbaru Benish k její vernisáži v Jindřichově Hradci. Dojeli jsme tam sice až po vernisáži, ale i tak to byl zase jeden nádherný večer (a ráno) na konci léta. Text jsem nakonec během večera přece jen přečetl, když jsme zimprovizovali druhou (a lepší!) vernisáž pro opozdilce.

keywords

Můžeme se jen dohadovat, jak vypadá filtrování emailů, kterým se zjišťuje pravděpodobnost domluvy teroristického útoku. Spiklenci mohou nahrazovat slova bomba, výbušnina atd. čímkoliv, navíc nejen anglicky, ale třeba ve svých rodných jazycích a dialektech.

doma!

Na Červeném mlýně u Barbary Benish jsem si našel velký kámen u rybníka, a dvakrát denně, když jeden nebo druhý stromek nad ním vrhal stín, jsem na něm byl dvě nebo tři hodiny rozpláclý a sledoval vodu.

Po konci školního roku na AVU se mi nechtělo ani trochu komunikovat, a tak jsem se zde spíš schovával před houfem dítek, které šťastně cirkulovaly z hodiny hip hopu na hodinu architektury nebo výtvarného tvoření, z ní na jízdu na koni, plavání nebo hodinu španělštiny (taky češtiny, angličtiny, němčiny), případně na výklad o bylinkách.

„Byl jste jednohlasně zvolen jako Artist in Residence pro letošní Artmill.“

Před měsícem jsem dostal zprávu, že jsem byl „jednohlasně zvolen jako Artist in Residence pro letošní Artmill“. Bylo to jako jeden z těch dopisů, které přišly s kapitalizmem do Čech, v nichž se vám sděluje, že jste šťastným výhercem.

Subscribe to Barbara Benish