Jaroslav Dušek

sláva rozkladu

Dalo se čekat, že po získání hrdého titulu Miss kompost 2007 nabere můj další kariérní postup raketovou rychlost. A skutečně, už tuto sobotu můžete vidět na pražském Výstavišti, že jsem během jediného roku briskně povýšil a zcela přirozeně figuruju jako jeden z obhájců letošní úrody kompostů.

Jelikož ale my kompostnauti žijeme ve znamení humusu, neměl bych užívat výrazu povýšení. Naše hierarchie je přece orientovaná opačně, směrem k zemi.

říkejte mi miss kompost!

„…protože Kokoliův kompost z Veverských Knínic je prostě nejlepší!“ – těmito jednoznačnými slovy zakončil obhajobu mých pěti kompostů pan ředitel Václav Větvička na finále Miss kompost na budějovické výstavě Země živitelka.

Když jsem však předtím poslouchal výčet argumentů, kterými své doporučení podložil, musel jsem jít do sebe, jelikož nejlíp vím, co jsem na kterém kompostu neodhadnul, opomněl nebo nepochopil.

Miss kompost blízko vyvrcholení!

Dostal jsem mail od Aleny Přibáňové z občanského sdružení Ekodomov, že dovoluji si Vám oznámit, že Váš kompost postoupil do finále a bude jako jeden z osmi obhajován v Českých Budějovicích na Zemi Živitelce dne 28. 8. 2007. Akce začíná ve 14 hodin. Vaším obhájcem bude pan Dr. Větvička, ředitel Botanické zahrady Karlovy university v Praze. Ten bude mít za úkol přesvědčit pana Duška a porotu, že právě Váš kompost by měl vyhrát.

Subscribe to Jaroslav Dušek