twítání

Saturday, 14. January 2012

Přes Twitter se asi dají svrhovat diktátoři, ale jinak mi možnosti jeho využití zatím úplně nedocházejí. I Češi by si na něm mohli krásně zanadávat na poměry, 140 znaků je akorát na primitivní stranický/fanouškovský výkřik, ale překvapivě se zrovna u nás Twitter zatím ještě tolik neuchytil.

Vlastně se mi na něm nejvíc líbí právě to asketické omezení na počet znaků. Možná si zřídím ještě jiný účet speciálně pro nadávání, ale teď mi při jízdě vlakem – když jsem si začal poznamenávat, co napíšu tady do blogu – vzniklo mimoděk pár desítek myšlenkových zlomků, v podstatě taky twitů.

Tak jsem je poslal na svůj nepoužívaný účet twitter.com/vladimirkokolia , a taky jsem je zkusil promítnout v řádku tady v blogu. Delších textů do blogu mám rozepsaných přes padesát, k psaní se dostanu minimálně, možná nakonec převáží tohle cvrlikání.

Comments

Askeze sluší nejen rozsahu, ale i počtu. Byť by byly sebepřínosnější, více zlomků než dva tři denně dokáže odradit, jak jsem zjistil už dávno, při psaní domácích úkolů z počtů.

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.